Zdrowie pod kontrolą

11 maja od 11:00 do 15:00 zapraszamy na akcję „Zdrowie pod kontrolą” organizowaną razem z IMFSA Poland. Zadbaj o siebie i swoich bliskich! Skorzystaj z bezpłatnych badań profilaktycznych w Agorze!

Czy wiesz ile masz w organizmie wody, a ile tkanki tłuszczowej? Kiedy ostatni raz sprawdzałeś poziom glukozy i mierzyłeś ciśnienie? Podczas akcji „Zdrowie pod kontrolą” skorzystasz z bezpłatnych badań profilaktycznych, porad dotyczących prawidłowego żywienia i nauczysz się pierwszej pomocy.

Bezpłatne badania glukozy, pomiary ciśnienia, wody i tłuszczu w organizmie, a także liczne porady dotyczące profilaktyki chorób cywilizacyjnych – to i wiele więcej czeka na odwiedzających Agorę Bytom. Organizatorem jest IFMSA-Poland, która zrzesza studentów medycyny i młodych lekarzy.

Studentki i studenci medycyny udzielą porad dotyczących m.in. prawidłowego odżywiania, zasad udzielania pierwszej pomocy, profilaktyki przeciwnowotworowej i zdrowia psychicznego. Ponadto w ramach Programu Stałego ds. Zdrowia i Praw Reprodukcyjnych w tym HIV i AIDS, otwarte zostaną stanowiska dotyczące samobadania piersi oraz jąder, a także uświadomienia jak wygląda badanie cytologiczne.

Organizacja zrzeszająca studentów medycyny i młodych lekarzy przygotowała także coś dla najmłodszych uczestników wydarzenia. Dzieci będą miały okazję wcielić się w rolę lekarzy Szpitala Pluszowego Misia. Na tym stanowisku zadbają o zdrowie swoich pluszaków, a tym samym oswoją się z lekarzami i badaniami.

Do wydarzenia dołączy również Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii. Na ich stanowisku będzie można zasięgnąć porad dotyczących higieny jamy ustnej, a także wyposażyć się w próbki past do zębów i szczoteczek.

W ramach akcji „Zdrowie pod kontrolą” odbędą się:

  • badanie poziomu glukozy we krwi,
  • pomiar ciśnienia tętniczego,
  • pomiar wody i tkanki tłuszczowej,
  • porady dotyczące zasad zdrowego żywienia,
  • porady dotyczące higieny jamy ustnej,
  • porady dotyczące profilaktyki chorób cywilizacyjnych,
  • nauka samobadania piersi i jąder,
  • nauka pierwszej pomocy,
  • Szpital Pluszowego Misia – poprzez zabawę studenci pokażą, jak przełamać barierę dziecko – lekarz.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 11 maja, na poziomie 0.

 

Dziś otwarte: 9:00-21:00
Jutro otwarte: 9:00-21:00