Wakacje w Bytomiu. 5 polecanych atrakcji dla dzieci

Kurs angielskiego, emocje na wysokościach, bitwa na lasery i premiery kinowe – m.in. na takie atrakcje podczas najgorętszych tygodni w roku mogą liczyć najmłodsi w Agorze Bytom.

 Zabawa, nauka, przygoda i sport będą towarzyszyły najmłodszym podczas tegorocznych wakacji. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na dzieci w największej galerii handlowej w Bytomiu.

Bezpłatne lekcje angielskiego

Do końca sierpnia w Agorze Bytom najmłodsi mogą korzystać z bezpłatnych lekcji języka angielskiego. Uczestnicy kursów są podzieleni na pięć grup wiekowych – od 4 lat do 12+. W ubiegłorocznym kursie językowym wzięło udział prawie 200 uczestników. Podczas dwutygodniowych zajęć (trzy razy w tygodniu po godzinie) dzieci poznają przede wszystkim słownictwo o tematyce podróżniczej i wakacyjnej. Lekcje prowadzone są przez doświadczonych lektorów szkoły językowej. Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy. Informacje na temat dostępności wolnych miejsce można uzyskać telefonicznie (726 410 094/096), mailowo (bytom@profi-lingua.pl) lub osobiście w szkole.

 

 

Emocje na wysokościach

W centrum wspinaczkowym City Climb najmłodsi, ale również i ich rodzice, mogą zmierzyć się z wysokością i wspiąć się na elewację budynku, pionowy basen czy przeskalowane meble. Dla dzieci najatrakcyjniejsze będą przede wszystkim ścianki z chwytakami w postaci piłek futbolowych, rowerów i samochodów. Najmłodsi wspinają się w kaskach i są zabezpieczeni linami, a zabawa odbywa się pod czujnym okiem instruktorów.

Podwórko ze Śląska

Ślizgawka, drabinki, wielkoformatowe klocki, olbrzymia tablica do rysowania – z tych urządzeń mogą do woli korzystać dzieci na Bajtel Placu.

Plac zabaw został zaaranżowany na wzór typowego śląskiego podwórka, a dla bezpieczeństwa najmłodszych wyłożono go miękkimi, piankowymi kafelkami. Przy Bajtel Placu znajduje się również szatnia, pokój dla rodziców oraz toalety specjalnie przystosowane dla dzieci.

 

Czas na premiery

Sezon letni to istny maraton premier kinowych. Najmłodsi, ale też ich rodzice, nie mogą przegapić fabularnej wersji słynnej bajki sprzed ćwierć wieku, czyli „Króla Lwa”. Film będzie miał swoją premierę 19 lipca, więc jeszcze podczas wakacji będzie okazja, by zobaczyć go na dużym ekranie Cinema City w Agorze Bytom. Do kin wraca też „Toy Story”. W czwartej części bohaterowie wyruszą na poszukiwanie ulubionej pasterki, Bo Peep. Wakacyjny repertuar kinowy w Bytomiu to także propozycje dla nieco starszych dzieci, które mogą wybrać się, np. na kontynuację sagi Avengersów, czyli na film „Spiderman. Daleko od domu”. W wakacje (28 czerwca) premierę będzie miała też druga część uwielbianego przez dzieci i dorosłych kinowego przeboju „Sekretne życie zwierzaków domowych”. Poznamy dalsze losy popularnych zwierzaków, które – gdy tylko wychodzimy z domu – prowadzą swoje pełne przygód sekretne życie.

Labirynt z laserami

Dwie drużyny przeciwko sobie i naprawdę zacięta walka na lasery. Oczywiście najlepiej całą rodziną. Laserowy paintball w Laserhouse to bardziej przyjazna, zwłaszcza dla dzieci, forma paintballa. W laserowym labiryncie można poczuć się niczym bohater filmu akcji. By zwyciężyć, trzeba w określonym czasie przejść przez labirynt utkany z laserowych wiązek. Wygrywa ta osoba, która zrobi to bezbłędnie i oczywiście w jak najkrótszym czasie. W trakcie wakacji Laserhouse jest otwarty codziennie w godzinach 10.00-22.00.

Dziś otwarte: 9:00-21:00
Jutro otwarte: 9:00-21:00