W Bytomiu rusza jesień ze zdrowiem

Lekarze i specjaliści zbadają i doradzą w kwestiach zdrowotnych mieszkańcom Bytomia. 8 października rusza kolejna edycja „Śląskiej Jesieni ze Zdrowiem”. Wszystkie porady i badania są bezpłatne.

 Kolejna „Śląska Jesień ze Zdrowiem” już za chwilę znów zawita do Bytomia. To doskonała okazja, by bezpłatnie zbadać się i skonsultować z lekarzami. Wydarzenie odbędzie się 8 października w godz. 10.00-14.00 w Agorze Bytom.

Podczas „Śląskiej Jesieni ze Zdrowiem” uczestnicy skorzystają z porad i konsultacji stomatologicznych oraz kardiologicznych, a także wezmą udział w warsztatach samobadania piersi i pierwszej pomocy. Specjaliści sprawdzą ciśnienie krwi, poziom glukozy oraz stężenie tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Dla osób z chorobami naczyniowymi będzie to okazja do dopplerowskiego badania przepływu krwi w naczyniach tętniczych czy wykonania EKG.

Swoją wiedzą podzielą się również podolodzy i kosmetolodzy, którzy wykonają manicure oraz masaż dłoni, a także udzielą fachowych porad wszystkim osobom borykającym się z problemami podologicznymi.

8 października w Agorze Bytom pojawią się także pracownicy NFZ, którzy podpowiedzą, jak wyrobić kartę EKUZ i skorzystać z usługi e-recept. Dodatkowo kobietom w ciąży porad udzielą eksperci ze szkoły rodzenia. Zaś na wszystkich kierowców i nie tylko czekają testy w alko- i narkogoglach. Konsultacjom towarzyszyć będzie również degustacja miodów z Wędrownej Pasieki. Podczas wydarzenia, na znak solidarności z chorymi na nowotwory i ich rodzinami, uczestnicy wypuszczą do nieba balony.

„Śląska Jesień ze Zdrowiem” jest autorskim pomysłem posłanki Barbary Dziuk, która wraz z Państwowym Powiatowym Inspektoratem Sanitarnym w Bytomiu jest organizatorem wydarzenia. Partnerami są: Fundacja Unia Bracka, NFZ, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4  Bytom, Zespół Policealnych Szkół Medyczno-Społecznych w Bytomiu, PSSE Bytom i WSSE Katowice, Pasieka Wędrowna, Wspólnota Amazonek „Ostoja, Oddział Rejonowy PCK Bytom, Stomatologia Bichalski Koral i GB Park oraz Sponsor Plus i Tauron.

„Śląska Jesień ze Zdrowiem” odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Bytomia. Patronat medialny objęły Radio Piekary, TVP 3 Katowice, Polskie Radio Katowice.

 

Śląska Jesień ze Zdrowiem

8 października (wtorek), godz. 10.00-14.00

Agora Bytom

Wstęp wolny – zapraszamy!

Dziś otwarte: 9:00-21:00
Jutro otwarte: 9:00-21:00