Ukraina. Wystawa zdjęć Daniela Dmitriewa

Od 2 października w Galerii na Poziomie można oglądać wystawę pt. „Ukraina”. Autorem zdjęć jest Daniel Dmitriew, zdobywca kilku nagród Śląskiej Fotografii Prasowej. Fotoreporter przejechał od Lwowa do Odessy, aby uwiecznić codzienne życie toczące się w małych miejscowościach za Bugiem.

Fotografuje od prawie 20 lat. Studiował na ówczesnej Śląskiej Akademii Medycznej w Bytomiu, ale przyszłość związał z fotografią. Ukończył kurs korespondenta wojennego w Kielcach i jako wolny strzelec przemierza świat z aparatem fotograficznym. Od 2015 roku związany jest z warszawską Agencją Fotografów FORUM. Niedawno był za Bugiem, skąd przywiózł autentyczne i pełne prawdy zdjęcia o tamtejszym życiu zwykłego człowieka. Część z nich można oglądać w październiku i w listopadzie na wystawie „Ukraina” w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom.

Podczas wyprawy Daniel Dmitriew fotografował przypadkowo spotkane osoby, mieszkańców w ich codziennych czynnościach: dzieci na podwórzach, ekspedientki, przechodniów na ulicach, kupców na straganach, gospodarzy przed domami.

Jego ulubionym gatunkiem jest reportaż społecznie zaangażowany, dotykający bezpośrednio problemów współczesnego świata. Fotograf nie kryje, że chciałby pokazywać świat takim, jakim on sam go widzi. Uważa, że obraz służy wyszczególnianiu rzeczy powierzchownie niewidocznych. Wierzy, że więź nawiązana z człowiekiem jest widoczna na każdej fotografii. Takie podejście pozwoliło mu na zrealizowanie cykli zdjęć o imigrantach w dżungli w Calais we Francji, o uchodźcach próbujących przedostać się tirami do Dover czy o bezdomnych z Gliwic, pośród których spędził rok.

Serdecznie zapraszamy na wystawę.

„Ukraina” – wystawa zdjęć Daniela Dmitriewa
2 października – 3 grudnia 2018
Galeria na Poziomie, poziom 3
Wstęp wolny

 

Dziś otwarte: 9:00-21:00
Jutro otwarte: 9:00-21:00