Taniec przeciwko przemocy wobec dziewcząt i kobiet

Zatańcz przeciwko przemocy wobec kobiet! Zapraszamy do Agory Bytom na wydarzenie, które jest elementem światowej akcji „Nazywam się Miliard/One Billion Rising”.

„One Billion Rising” (pol. „Nazywam się Miliard”) to organizowany na całym świecie walentynkowy protest przeciwko przemocy wobec dziewcząt i kobiet. W tym roku tematem wiodącym akcji w Polsce jest kwestia zgody na kontakty intymne, a hasłem „Tylko TAK oznacza zgodę”. Formą wyrażenia sprzeciwu jest wspólny taniec. Podobnie jak w poprzednich edycjach, tak i w tej uczestniczy Agora Bytom.

Kontynuujemy działania edukacyjne oraz wspierające kobiety, które były lub są ofiarami przemocy. Tegoroczna akcja, organizowana w Polsce i Bytomiu już po raz siódmy, ma na celu nagłośnienie problemu przemocy seksualnej, który w naszym kraju dotyka wielu kobiet. Taniec to idealna forma wyrażania uczuć i emocji. Tańcząc, zwracamy na siebie uwagę i wzbudzamy zainteresowanie. Muzyka i ruch są narzędziami naszego pozytywnego działania. Im więcej nas zatańczy, tym większy sukces osiągniemy – zachęca radna Joanna Stępień, koordynatorka wydarzenia w Bytomiu.

Układ i muzyka pozostają niezmienne od lat. Podkład muzyczny i instrukcję tańca można znaleźć na stronie fundacji Feminoteka, która jest organizatorem akcji w Polsce. Choreografia nie jest trudna do opanowania, zatańczyć może każdy! Wielki finał w Bytomiu już 21 lutego o godz. 19.00 (pasaż galerii handlowej na poziomie trzecim).

„Nazywam się Miliard/One Billion Rising”
21 lutego 2019 r., godz. 19.00 (poziom +3)
Uwaga! W związku z obowiązującą 15-16 lutego żałobą narodową wydarzenie odbędzie się 21 lutego o godz. 19:00
Wstęp wolny – zapraszamy!

Dziś otwarte: 9:00-21:00
Jutro otwarte: 9:00-21:00