Tak wygląda Śląsk! Rusza wyjątkowa wystawa

Niezwykłe zdjęcia ukazujące najciekawsze zakamarki śląskich miast. Działki, wysypisko śmieci czy katowicki spodek w gejmingowym szale. Zobaczcie Śląsk z innej perspektywy!

 Kilkadziesiąt zdjęć najlepszych śląskich fotoreporterów zobaczymy na wyjątkowej wystawie „Śląska Fotografia Prasowa”, która już 4 grudnia rusza w Agorze Bytom, w Galerii na Poziomie. Na niesamowitych kadrach zostali uwiecznienie śląscy działkowcy, strażacy podczas gaszenia pożarów na wysypiskach śmieci, zawodnicy turnieju Intel Extreme Masters w katowickim Spodku czy też członkowie Startu Katowice podczas gry w goalball.

Wszystkie zdjęcia były wykonane w 2018 roku na Śląsku i zostały zgłoszone do Konkursu Śląskiej Fotografii Prasowej organizowanego od 2004 roku przez Bibliotekę Śląską. Na konkurs wpłynęło aż 518 zdjęć 53 autorów, z czego jury wybrało 147 zdjęć 27 autorów. Prace zwycięzców można oglądać od najbliższej środy na 28 planszach prezentowanych w bytomskiej Galerii na Poziomie.

Konkurs Śląskiej Fotografii Prasowej 2018 wygrał cykl „Trans” Rafała Klimkiewicza z turnieju IEM w Spodku. Drugie miejsce zdobył David Macháč za niezwykłe portrety zwykłych działkowców, zaś na trzecim miejscu uplasował się Arkadiusz Gola z cyklem „Nie ma miejsca”, przedstawiającym robotnicze dzielnice w Rudzie Śląskiej i Świętochłowicach. Wyróżnienia za swoje prace otrzymali również: Artur Pławski („Dobre miejsce”), Lukas Horky („Moje Miasto”), Piotr Zwarycz („Śmieci w chmurze”) i Krzysztof Gołuch („Goalball”). Prace dwóch ostatnich fotografów były zresztą prezentowane publiczności w Agorze Bytom.

Zdjęcia laureatów Śląskiej Fotografii Prasowej można oglądać od 4 grudnia do 20 stycznia w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom.

 

 

Wystawa Śląska Fotografia Prasowa

4 grudnia-20 stycznia

Galeria na Poziomie

Agora Bytom

Dziś otwarte: 9:00-21:00
Jutro otwarte: 9:00-21:00