Spotkanie z Mikołajem

Błyszczące dekoracje oraz świąteczne piosenki w Agorze Bytom to niezawodny znak, że nadchodzi grudzień. W dniu swoich imienin, 6 grudnia, Mikołaj i Śnieżynka spotkają się tu z dziećmi i wręczą im prezenty. Wcześniej upominki dostaną pacjenci z oddziału pediatrycznego.

Zbliżają się imieniny Mikołaja z Miry, świętego kościoła katolickiego i prawosławnego, zwanego także Mikołajem z Bari, gdzie znajduje się jego największe sanktuarium. To właśnie na tej średniowiecznej postaci wzorowany jest współczesny Święty Mikołaj. Bajkowy bohater z workiem prezentów już 6 grudnia wraz ze Śnieżynką odwiedzi Agorę Bytom.

Brodaty solenizant wygodnie rozsiądzie się w fotelu (na scenie obok Cukierni Sowa na poziomie 0) i rozda najmłodszym słodkie upominki. Zaprosi chętnych do wspólnych zdjęć, które będzie można wydrukować na miejscu. Śnieżynka odbierze od rodziców ich prezenty, które najmłodszym wręczy Mikołaj. Mikołajki w Agorze Bytom potrwają od godz. 13.00 do 19.00.

Dzieci, które z powodu choroby nie mogą przyjść do Agory Bytom, Święty Mikołaj odwiedzi osobiście na oddziale pediatrycznym Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Bytomiu. Każdemu z pacjentów wręczy mikołajkowy upominek.

Dwa dni później, 8 grudnia (w sobotę), Agora Bytom po raz kolejny pomoże w organizacji 6. Biegu Świętych Mikołajów. Biuro zawodów będzie znajdować się właśnie tutaj. Charytatywny bieg z każdym rokiem przyciąga większą grupę uczestników, od przedszkolaków, dzieci szkolne, aż po dorosłych biegaczy. Dochód z wpisowego fundacja Wspólnota Burych Misiów przeznaczy na organizację świąt Bożego Narodzenia. Bieg dzieci startuje o godz. 10.00. Godzinę później na trasę wyruszą dorośli – oczywiście w przebraniach Świętego Mikołaja.

Mikołajki
6 grudnia 2018 r., godz. 13.00-19.00
Poziom 0 (obok cukierni Sowa)
Wstęp wolny – zapraszamy!

Regulamin

Dziś otwarte: 9:00-21:00
Jutro otwarte: 9:00-21:00