Śląska dusza na zdjęciach!

Wystawa prezentująca najlepsze fotoreportaże 10. jubileuszowej edycji konkursu fotograficzno-filmowego „Obiektywnie śląskie”.

 

Sześćdziesiąt najlepszych zdjęć ukazujących miejsca, w których drzemie śląska dusza można już oglądać na wystawie „Obiektywnie śląskie” w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom.

Niesamowite kadry to wybrane prace fotoreportażystów, którzy otrzymali nagrody oraz wyróżnienia w 10. jubileuszowej edycji konkursu fotograficzno-filmowego „Obiektywnie śląskie”. Na konkurs wpłynęło 216 prac, w tym w tym 188 fotoreportaży, 19 filmów oraz 9 fotokastów. Spośród wszystkich zgłoszeń jury wybrało najlepsze prace. Od wtorku 21 stycznia można je oglądać w bytomskiej Galerii na Poziomie.

Wśród najlepszych prac zobaczymy zdjęcia laureatów konkursu: ciężką pracę strycharzy z Zawiercia uwiecznioną przez Grzegorza Maciąga, niezwykłe ujęcia komórek i chlewików autorstwa Tomasza Motłocha, ascetyczne kadry z Tychów i Katowic w obiektywie Radosława Kaźmierczaka czy też zdjęcia wykonane przez Katarzynę Pawlikowską w opuszczonym budynku Zespołu Szkół Zawodowych Sztygarka w Dąbrowie Górniczej. Dodatkowo na specjalnie przygotowanych planszach obejrzymy także zdjęcia prezentujące codzienne życie osób z niepełnosprawnością na Śląsku, postindustrialne kadry miast Zagłębia, osiedle Z w Tychach, opuszczone Warsztaty Naprawcze Górnośląskich Kolei Wąskotorowych w Bytomiu czy codzienne życie na ulicach Katowic.

10. edycja prestiżowego konkursu „Obiektywnie śląskie” to jednak nie tylko same fotoreportaże. Wśród laureatów jubileuszowej edycji znaleźli się Mateusz Szczepara, Mateusz Paszek oraz Paweł Trepka w kategorii video oraz Piotr Zwarycz i Janusz Wojcieszak w kategorii fotokast. Wyróżnienie od publiczności otrzymał Adam Sieroń za fotoreportaż z klimatycznych i starych dzielnic Górnego Śląska.

„Obiektywnie śląskie” to prestiżowy i zarazem jeden z najpopularniejszych konkursów promujących fotoreportaże i filmy o Śląsku. W tym roku w jury zasiedli wybitni znawcy tematu: Tadeusz Rolke, Tomek Sikora, Adam Sikora, Antoni Cygan i Jacek Joostberen.

Zdjęcia laureatów konkursu Obiektywnie śląskie można oglądać do 30 marca w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom.

 

 

Wystawa „Obiektywnie śląskie”

21 stycznia –  30 marca

Galeria na Poziomie (+3)

Agora Bytom

Wstęp wolny

Dziś otwarte: 9:00-21:00
Jutro otwarte: 9:00-21:00