Śląsk z lotu ptaka

Zapraszamy na wystawę fotografii wykonanych z perspektywy lotu ptaka. Ich tematem jest Śląsk: jego piękne krajobrazy i imponująca architektura. Wszystkie rozstały wykonane z drona. Zdjęcia Roberta Neumanna można oglądać w Galerii na Poziomie od 4 grudnia.

Fotografie Roberta Neumanna prezentują przyrodę, budowle i obiekty przemysłowe. Autor uwiecznił z dronów m.in.: plac Sikorskiego i kościół Świętej Trójcy w Bytomiu, hutę i Spodek w Katowicach, wiadukt kolejowy z przejeżdżającym pociągiem w Wiśle-Głębcach, szyb Annę i cerkiew w Sosnowcu. Na szczególną uwagę zasługują kadry z lotniska w Pyrzowicach, prezentujące samoloty oczekujące na płycie, nową wieżę kontroli lotów i oświetlony pas startowy.

Robert Neumann urodził się w Gliwicach. Na studia wyjechał do Glasgow. Pomiędzy Polską a Szkocją podróżował samolotem. To właśnie wtedy zakochał się w lotnictwie. Chciał nawet zostać pilotem. Wspomina, że już w dzieciństwie marzył o pokazywaniu świata z góry. Pierwszego drona kupił w 2015 roku. Dziś ma już trzy. Jeździ po całej Polsce, ale najczęściej fotografuje na Śląsku, pokazując swój ukochany region z innej perspektywy.

Z fotografem będzie można spotkać się na wystawie i porozmawiać we wtorek, 11 grudnia, o godz. 17:00. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

„Śląsk z lotu ptaka”
4 grudnia 2018 – 4 lutego 2019
Agora Bytom – Galeria na Poziomie, poziom 3
Wstęp wolny

Spotkanie z autorem: 11 grudnia, godz. 17:00

Dziś otwarte: 9:00-21:00
Jutro otwarte: 9:00-21:00