Premiery na wielkim ekranie

Dobry film to zawsze świetny pomysł na jesienny wieczór. Repertuar kina Cinema City zachęca do wizyty w Agorze Bytom.

 Thriller, fantasy, dokument, dramat, familijny, komedia. Jest w czym wybierać. Przedstawiamy październikowe premiery w Cinema City w Agorze Bytom. Nowe filmy wchodzą do kina w każdy piątek.

„Skandal. Ewenement Molesty”  Ursynowskie blokowiska, w połowie lat 90-tych. Kilku chłopaków zafascynowanych MTV i rapem zza wielkiej wody zakłada skład Mistic Molesta, jako wyraz młodzieńczego buntu przeciwko szarej rzeczywistości. Wtedy nie wiedzą jeszcze, że ich muzyka odmieni polską scenę hip-hopową, a oni sami staną się głosem młodego pokolenia.
Premiera filmu dokumentalnego w reżyserii Wojciecha Paducha w Cinema City w Agorze Bytom: 2 października.

„Jak zostać gwiazdą”  Kontrowersyjny program telewizyjny poszukuje talentów na terenie całej Polski. O tym, przed kim otworzą się wszystkie drzwi, zdecyduje wyjątkowe jury: niegdyś popularny piosenkarz Olo (Maciej Zakościelny), królowa social mediów Ewa (Julia Kamińska) i pierwsza dama polskiego jazzu – Urszula Dudziak. Na castingu dochodzi do awantury. Wywołuje ją dziewczyna o niesamowitym głosie, której przyjdzie zmierzyć się z konkurentami i bezwzględnym światem show-biznesu.
Premiera filmu (komedia, dramat) w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz: 2 października.

„Pinokio”  Chyba każdy zna historię poczciwego stolarza o imieniu Gepetto, który postanawia wystrugać z kawałka drewna postać chłopca. Stworzona przez niego figurka niespodziewanie ożywa. Gepetto nadaje mu imię: Pinokio i zaczyna troszczyć się o niego jak o własnego syna. Drewniany chłopczyk przestaje słuchać dobrych rad opiekuna. Wiedziony ciekawością, Pinokio wyrusza w podróż pełną przygód, niebezpieczeństw i życiowych lekcji.
Premiera filmu fantasy w reżyserii Matteo Garrone: 9 października.

„Gniazdo”  Kiedy upragniony prestiż i wysoka pozycja społeczna wydają się być na wyciągnięcie ręki, Rory idzie o krok dalej i łamie wszelkie zasady. Bez skrupułów dążąc do celu, wpada w spiralę kłamstw, a w pozornie idealnym życiu małżeńskim zaczynają pojawiać się rysy. Wielki dom obnaża wzajemnie skrywane tajemnice, a to, co na zewnątrz wydawało się prawdziwą sielanką, za zamkniętymi drzwiami okazuje się demaskować prawdziwe oblicza małżonków.
Gatunek: dramat, thriller. Reżyseria: Sean Durkin. Premiera: 9 października.

„Banksterzy”  Opowieść o systemie bankowym, o mechanizmach jego funkcjonowania, które nigdy nie ujrzały światła dziennego, a mają wpływ na życie milionów ludzi. To także rzecz o instytucji zaufania publicznego, która perfidnie, świadomie i konsekwentnie nadużywała tego zaufania. To opowieść o bezwzględnych działaniach w imię partykularnych interesów zwalczających się ugrupowań politycznych. Ale przede wszystkim o ludziach, ich namiętnościach, dążeniach, marzeniach i o pieniądzu.
Gatunek: dramat, thriller. Reżyseria: Marcin Ziębiński. Premiera: 16 października.

„Tajemniczy ogród”  Gdy dziesięcioletnia osierocona Mary przybywa do tajemniczej posiadłości w Yorkshire, by zamieszkać ze swym unikającym ludzi wujem i jego bardzo zasadniczą gospodynią, nie może nawet podejrzewać, że właśnie zaczyna się najbardziej niezwykła przygoda jej życia. Mimo surowych zakazów, Mary zaczyna poznawać ukryte zakątki posiadłości, by wkrótce trafić na fantastyczny i ogromny ogród.
Gatunek: dramat, familijny, fantasy. Reżyseria: Marc Muden. Premiera: 16 października.

Przypominamy o nowych godzinach otwarcia kina:

pon, wt, czw, pt: od 13:30 do ostatniego seansu

śr, sb, nd: od 9:30 do ostatniego seansu.

Dziś otwarte: 9:00-21:00
Jutro otwarte: 10:00-20:00