Pozytywna dyscyplina – warsztaty

Chcesz lepiej zrozumieć swoje dziecko? Nauczyć je wzajemnego szacunku i umiejętności budowania relacji? Poznać skuteczną metodę wychowawczą docenianą na całym świecie? Przyjdź na bezpłatne warsztaty.

 

„Pozytywna dyscyplina” Jane Nelsen to książka dla rodziców, którzy poszukują sposobu na skuteczną komunikację z dorastającymi dziećmi. Jest podstawą metody wychowawczej, bazującej na chęci rodziców do zrozumienia swoich dzieci oraz wspieranie ich naturalnego potencjału. Rodzice w całej Polsce odkrywają tę metodę na warsztatach prowadzonych przez edukatorki zakochane w pozytywnej dyscyplinie. 26 kwietnia jedna z nich poprowadzi bezpłatne spotkanie dla 40-osobowej grupy w Sali Kameralnej Agory Bytom (godz. 17.00 – 19.00).

 

Warsztaty są dla rodziców, którzy:

  • chcą zrozumieć lepiej siebie i swoje dziecko,
  • chcą być dobrym i skutecznym rodzicem,
  • chcą poznać narzędzia wychowawcze oparte na budowaniu relacji oraz wzajemnym szacunku,
  • chcą dowiedzieć się, czym jest pozytywna dyscyplina i jakie korzyści płyną z jej stosowania w rodzinie.

 

Pozytywna dyscyplina została oparta o badania psychologiczne austriackiego doktora i psychoterapeuty Alfreda Adlera, który jest jednym z założycieli szkoły psychologii indywidualnej. Metoda opiera się na pięciu fundamentach. Są to: pomoc, szacunek, długofalowość, umiejętności społeczne i odkrywanie zdolności i kompetencji w aspekcie siły osobistej i autonomii. Oprócz tego metoda obejmuje bardzo ważne narzędzia i koncepcje: wzajemny szacunek, identyfikację przekonań stojących za zachowaniami, efektywną komunikację i umiejętności rozwiązywania problemów, dyscyplinę, która uczy koncentracji na poszukiwaniu rozwiązań, a nie na karaniu oraz stosowanie zachęcania (zamiast pochwały).

 

„Pozytywna dyscyplina” – warsztaty dla rodziców

26 kwietnia, godz. 17.00

Sala Kameralna (poziom +3)

Wstęp wolny

Zapisy: sylwia@rodzicielskidrogowskaz.pl

Dziś otwarte: 9:00-21:00
Jutro otwarte: 10:00-20:00