Lato pełne atrakcji w Bytomiu

Lato bezapelacyjnie kojarzy się z urlopowymi wyjazdami nad morze lub jeziora. Co jeśli zostajemy w mieście? Podpowiadamy, jak spędzić cudowne wakacje w Bytomiu.

Zielony odpoczynek

Miłośnikom spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu polecamy bytomskie parki. Szczególnie ciekawym miejscem jest zabytkowy Park Fazaniec, który swoją nazwę zawdzięcza prowadzonej tu kiedyś hodowli bażantów (niemieckie słowo „Fasan” oznacza właśnie bażanta). Spodoba się zwłaszcza pasjonatom ornitologii, bo swoje siedliska mają w nim m.in.: dzięcioł duży, kowalik, zięba, sikorka oraz zgodnie z nazwą – bażant. Ptaki można podglądać także w Żabich Dołach, gdzie znajduje się 6 czatowni do obserwacji oraz tyle samo pomostów edukacyjnych. Poza tym to świetny teren rekreacyjny do spacerów czy jazdy na rowerze. Warto także odwiedzić Suchogórski Labirynt Skalny, bogaty w dolinki i wąwozy oraz liczne pagórki. Przebiega przez niego czerwony szlak turystyczny, którym możemy wybrać się w pasjonującą wędrówkę po wyrobiskach pogórniczych i grzędach skalnych.

Aktywne wakacje

Na fanów sportu czekają w Bytomiu różnorodne atrakcje. To nie tylko wspomniane wyżej parki (a jest ich w naszym mieście dużo więcej) i wspaniałe trasy rowerowe. W Armada Golf Club można poćwiczyć trafianie w dołki – pole w Bytomiu jest wyzwaniem zarówno dla golfistów początkujących, jak i zaawansowanych. Trafianie do celu można potrenować również w Pin-Up!: do wyboru jest gra w bilard oraz kręgle. Wolicie wspinaczkę? Wyścigi po pionowym basenie, zupełnie legalne wspinanie po elewacji budynku czy meblach – to czeka na miłośników zabawy w Centrum Wspinaczkowym City Climb Bytom. Tych, którzy potrzebują adrenaliny zachęcamy do odwiedzenia Laserhouse, czyli areny do gry w laserową odmianę paintballa. A w wyjątkowo gorące dni warto skoczyć do Parku Kachla, gdzie znajduje się odkryty basen miejski, w którym można nie tylko popływać, ale też się ochłodzić.

Coś dla najmłodszych

Małym miłośnikom pociągów spodoba się wycieczka kolejką wąskotorową. Ta bytomska to najstarsza czynna linia kolei wąskotorowej na świecie. Zaczyna bieg na dworcu głównym, a jej trasa to 21 km. Ciekawym maluchom można pokazać Miniarboretum przy parku miejskim, gdzie rośnie wiele egzotycznych gatunków roślin, pochodzących z różnych rejonów świata. W centralnej części znajduje się oranżeria z wyjątkowymi okazami roślin, ptaków i gadów. A po miejskiej wycieczce zapraszamy na lody do lodziarni Grycan, Sopelek Lody Naturalne, Carte d’Or Cafe lub Cukierni Sowa, a także na relaks w sali kinowej Cinema City. Wśród repertuaru znajdziemy 5 filmów animowanych: „Kosmiczny Mecz: Nowa Era”, „Kraina Smoków”, „Luca”, „Mustang z Dzikiej Doliny: Droga do wolności” oraz „Raya i ostatni smok”.

Gotowi na wakacje w Bytomiu? Zapowiada się niezła zabawa.

Dziś otwarte: 9:00-21:00
Jutro otwarte: 9:00-21:00