Jesień ze zdrowiem – bezpłatne badania

Rozpocznij zdrowo jesień i przyjdź 11 października na „Śląską jesień ze zdrowiem” w Agorze Bytom. W programie będą m.in. bezpłatne porady i badania.

To najlepsza okazja, by zdrowo zacząć jesień. Już w najbliższą środę, 11 października, w Agorze Bytom rusza „Śląska jesień ze zdrowiem”, czyli event promujący profilaktykę zdrowotną i zachęcający mieszkańców Bytomia i okolic do skorzystania z bezpłatnych badań i porad.

 

Podczas wydarzenia będzie można:

– wziąć udział w warsztatach z samobadania piersi i dowiedzieć się, co znaczy profilaktyka nowotworowa,

– wykonać bezpłatnie spirometrię, zbadać poziom cukru we krwi, ciśnienie tętnicze oraz sprawdzić stężenie tlenku węgla w wydychanym powietrzu u osób palących papierosy,

– skorzystać z porad i konsultacji stomatologicznych, ortodontycznych, kardiologicznych, podologicznych i dietetycznych,

– porozmawiać o profilaktyce chorób odkleszczowych i zobaczyć kleszcze w próbówkach,

– wykonać komputerową analizę skóry twarzy, okłady parafinowe dłoni, a także skorzystać z rad i zabiegów kosmetologów i fizjoterapeutów,

– sprawdzić, jak działają alko- i narkogogle,

– dowiedzieć się, co znaczy profilaktyka przez sport,

– wyrobić kartę EKUZ, potwierdzić profil zaufany oraz dowiedzieć się więcej o programach profilaktycznych finansowanych przez NFZ.

Na znak solidarności z osobami chorymi na nowotwory i ich rodzinami odbędzie się także happening, podczas którego do nieba zostaną wypuszczone balony. W programie wydarzenia przewidziano także koło wiedzy z nagrodami.

Partnerami „Śląskiej jesieni ze zdrowiem” są: NFZ, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 Bytom, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Bytomiu, PSSE Bytom i WSSE Katowice, Stomatologia Bichalski, Koral, GB Park, Sponsor Plus i Tauron, a także Wspólnota Amazonek „Ostoja”, Judo GKS Czarni Bytom i  Centrum Medyczne Silesiana. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Bytomia. Patronami medialnymi są TV Katowice oraz Radio Katowice.

 

„Śląska jesień ze zdrowiem”

11 października 2023, godz. 10:00-14:00

Poziom 0 i -1.

 

Dziś otwarte: 9:00-21:00
Jutro otwarte: 9:00-21:00