Jak dzieci wychować i nie zwariować?

Dwie godziny solidnej dawki wiedzy i praktyczne narzędzia, dzięki którym dowiesz się jak lepiej zrozumieć swoje dziecko oraz stać się  bardziej świadomym rodzicem. W Bytomiu po raz kolejny ruszają bezpłatne warsztaty „Pozytywnej dyscypliny”. 

Wzajemny szacunek, zrozumienie i sprawdzone sposoby na skuteczną komunikację z dzieckiem. O tym będzie można porozmawiać podczas najbliższych warsztatów „Pozytywnej dyscypliny” organizowanych 25 lipca (czwartek) w Agorze Bytom.

„Pozytywna dyscyplina” to zajęcia dla rodziców, którzy chcą zmienić swoje spojrzenie na wychowywanie. Organizatorzy warsztatów zadbają o to, by rodzice dowiedzieli się, jak lepiej zrozumieć swoje dziecko i stać się zaangażowanym opiekunem. Uczestnicy poznają także narzędzia, które pozwolą im budować rodzinne relacje oparte na wzajemnym zaufaniu oraz szacunku.

Metoda wychowawcza pozytywnej dyscypliny została oparta o badania psychologiczne austriackiego doktora i psychoterapeuty Alfreda Adlera, który jest jednym z założycieli szkoły psychologii indywidualnej. Opiera się ona na pięciu fundamentach. Są to: pomoc, szacunek, długofalowość, umiejętności społeczne i odkrywanie zdolności i kompetencji w aspekcie siły osobistej i autonomii. Oprócz tego metoda obejmuje bardzo ważne narzędzia i koncepcje: wzajemny szacunek, identyfikację przekonań stojących za zachowaniami, efektywną komunikację i umiejętności rozwiązywania problemów, dyscyplinę, która uczy koncentracji na poszukiwaniu rozwiązań, a nie na karaniu oraz stosowanie zachęcania (zamiast pochwały).

Dwugodzinne warsztaty „Pozytywnej dyscypliny” odbędą się w Agorze Bytom w Sali Kameralnej 25 lipca o godzinie 18.00. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem sylwia@rodzicielskidrogowskaz.pl.

Przypomnijmy, że lipcowe zajęcia to już druga edycja „Pozytywnej dyscypliny” w Agorze Bytom. Pierwsze warsztaty odbyły się 25 kwietnia.

 

„Pozytywna dyscyplina” – warsztaty dla rodziców

25 lipca, godz. 18.00

Agora Bytom, Pl. Kościuszki 1

Sala Kameralna (poziom +3)

Wstęp wolny – zapraszamy!

Zapisy: sylwia@rodzicielskidrogowskaz.pl

Dziś otwarte: 9:00-21:00
Jutro otwarte: 10:00-20:00