„Czarna robota” w obiektywie. Nowa wystawa w Bytomiu

Dziesiątki godzin ciężkiej pracy w ekstremalnych warunkach. Tak wygląda codzienność śląskich górników, którą na swoich zdjęciach uwiecznił Piotr Zwarycz, laureat Grand Press Photo i strażak. Wystawę „Górnicy – szolą w dół” będzie można oglądać od 2 października w Agorze Bytom.

 Podczas ciężkiej pracy, tuż przed zjazdem na szychtę i po pracy. Piotr Zwarycz przez ostatnie lata fotografował śląskich górników kopalni węgla. Efektem jego pracy jest wystawa „Górnicy – szolą w dół”, będąca zarazem częścią autorskiego albumu o tym samym tytule. Niezwykła ekspozycja  rusza w Bytomiu już 2 października.

Na 30 fotografiach zobaczymy niesamowite ujęcia górników podczas pracy w ciężkich warunkach śląskich kopalń: kilkaset metrów pod ziemią, w ponad 30-stopniowym upale, dużej wilgotności i silnym zapyleniu powietrza.

Od kilkunastu lat zajmuje się fotografią reportażową i dokumentuje ludzi oraz ich pracę w niebezpiecznych, trudnych warunkach. Piotr Zwarycz na co dzień pracuje jako strażak w Komendzie Powiatowej w Tarnowskich Górach w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Radzionkowie. Jest laureatem i finalistą wielu fotograficznych konkursów w kraju i zagranicą, w tym m. in. Grand Press Photo.

Wystawa Piotra Zwarycza będzie prezentowana codziennie do 30 listopada w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom.

 

Wystawa „Górnicy – szolą w dół”

2 października – 30 listopada

Galeria na Poziomie

Agora Bytom

 

 

Dziś otwarte: 9:00-21:00
Jutro otwarte: 10:00-20:00