Co nowego w podatkach? Bezpłatne porady specjalistów

Nowe przepisy podatkowe to dla was czarna magia? A może chcecie się dowiedzieć, kogo dotyczy zerowy PIT? Przyjdźcie na spotkanie organizowane przez Bytomską Izbę Przemysłowo-Handlową i Urząd Skarbowy w Bytomiu już w ten czwartek. Kolejne spotkania 24 i 27 września.

 Kto może skorzystać z zerowego PIT-u, jakie towary będą od listopada objęte split paymentem, kto i do kiedy musi zainstalować u siebie kasę fiskalną? Na te wszystkie pytania odpowiedzą specjaliści podczas bezpłatnych spotkań dla przedsiębiorców i księgowych organizowanych w Agorze Bytom.

Pierwsze spotkanie odbędzie się już w ten czwartek (19 września) o godzinie 13.00 i potrwa dwie godziny. Zostanie ono podzielone na trzy części tematyczne. W pierwszej, skierowanej do młodych przedsiębiorców, eksperci wyjaśnią, jakie przychody są objęte zerowym PIT-em, jaki jest limit przychodów dla zerowego PIT-u i czy każda młoda osoba do 26. roku życia może skorzystać z tej ulgi podatkowej. Druga część spotkania będzie poświęcona solidarnej odpowiedzialności w podatku od towarów i usług, czyli split paymentowi. Od 1 listopada przepisy ulegają zaostrzeniu, dlatego też specjaliści objaśnią, których towarów dotyczą nowe regulacje, a także jakie sankcje będą obowiązywać za pominięcie metody split payment przy przelewie lub wystawianiu faktur. Trzecia część czwartkowego spotkania dotyczyć będzie tych przedsiębiorców, którzy mają zainstalowane kasy fiskalne. Od maja tego roku zmieniły się przepisy i dlatego też warto posłuchać rad ekspertów dotyczących m.in.: terminów obowiązkowego rozpoczęcia ewidencjonowania przy użyciu kas, obowiązków podatników instalujących kasy, sposobów ewidencjonowania czy terminów przeglądów kas fiskalnych.

Pierwsze spotkanie z ekspertami z Bytomskiej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz Urzędu Skarbowego w Bytomiu odbędzie się 19 września w godzinach 13.00-15.00 w sali konferencyjnej Agory Bytom. Kolejne dwa spotkania planowane są  w ramach Tygodnia Przedsiębiorcy na 24 i 27 września. Z uczestnikami spotkają się wówczas pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, którzy wyjaśnią zagadnienia związane z różnymi  rodzajami świadczeń w zależności od formy zatrudnienia oraz dobrowolnymi formami spłaty zadłużenia.

Aby wziąć udział w spotkaniach, należy pojawić się na miejscu chwilę przed ich rozpoczęciem.

 

Spotkania dla przedsiębiorców:

19 września 2019, godz. 13.00-15.00

 24 września, godz. 13.00-15.00

Szkolenie: Pracuję/zatrudniam legalnie – mam z tego tytułu świadczenia. 

W ramach seminarium będzie można uzyskać informacje m.in. o rodzajach świadczeń w zależności od formy zatrudnienia/ubezpieczenia czy też prawa do świadczeń w przypadku różnorakich ulg w opłacaniu składek.

 27 września, godz. 13.00-15.00

Szkolenie: Dobrowolne formy spłaty zadłużenia.

W ramach seminarium będzie można uzyskać informacje o możliwych formach udzielenia spłaty zobowiązań.

Agora Bytom – sala konferencyjna

Wstęp wolny – zapraszamy!

 

 

Dziś otwarte: 9:00-21:00
Jutro otwarte: 9:00-21:00