6 Bieg Świętych Mikołajów

W sobotę, 8 grudnia mali i duzi, amatorzy i profesjonaliści, bytomianie i przyjezdni wezmą udział w charytatywnym 6. Biegu Świętych Mikołajów. Dochód ze sprzedaży pakietów startowych zostanie przekazany na organizację świąt Bożego Narodzenia we Wspólnocie Burego Misia. Partnerem wydarzenia jest Agora Bytom.

Wspólnota Burego Misia to wyjątkowa instytucja, którą tworzą osoby niepełnosprawne i ich pełnosprawni przyjaciele. Powstała w 1983 roku w Krakowie i trwa nieprzerwanie do dziś we wspólnotach w całym kraju. Grupa bytomska regularnie spotyka się w Parafii pw. WNMP w Bytomiu. Podopieczni Wspólnoty są beneficjentami Biegu Świętych Mikołajów, organizowanego po raz szósty przez Stowarzyszenie MyBytomianie.

W Biegu Świętych Mikołajów mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani. Trasa poprowadzi ulicami Bytomia. Bieg główny rozpocznie się o godz. 11:00 przy Agorze Bytom (w galerii znajduje się biuro zawodów). Godzinę wcześniej na bytomskim Rynku swoich sił spróbują dzieci. Wszystkich, małych i dużych, obowiązuje strój Świętego Mikołaja. Udział w biegu to doskonała okazja, by pomóc potrzebującym, wybrać aktywną formę wypoczynku i z innej perspektywy spojrzeć na walory turystyczne śródmieścia Bytomia. Zachęcamy do udziału!

6 Bieg Świętych Mikołajów
8 grudnia 2018 (sobota), godz. 10:00 (bieg dzieci), godz. 11:00 (bieg główny i nordic walking)

Szczegóły i zapisy 

Dziś otwarte: 9:00-21:00
Jutro otwarte: 9:00-21:00