4 sierpnia: zmiany na parkingu w związku z Tour de Pologne

W sierpniu startuje kolarski wyścig Tour de Pologne. Już drugiego dnia wyścigu kolarze przejadą przez Bytom. Trasa wyścigu biegnie również przez ulicę Kwietniewskiego. W związku z tym 4 sierpnia (niedziela) w godzinach 15.45 – 17.30 brama wyjazdowa z parkingu wielopoziomowego Agory Bytom będzie zamknięta. Wyjazd z parkingu na ul. Kwietniewskiego będzie wtedy niemożliwy. Wjazd będzie przebiegał normalnie (od ul. Webera). Po przejeździe peletonu parking wznowi normalne funkcjonowanie. Za utrudnienia przepraszamy. Równocześnie informujemy, że korzystanie z parkingu będzie w tym dniu bezpłatne.

Dodatkowe informacje:

W godzinach od 15.45 do 17.30 zamknięte dla ruchu będą ulice, przez które przebiega trasa Tour de Pologne. Nieprzejezdne będą również wloty ulic bocznych.

Trasa wyścigu:

 1. Jana Nowaka Jeziorańskiego,
 2. Dworska,
 3. Powstańców Śląskich,
 4. Sandomierska,
 5. Witczaka,
 6. Matejki,
 7. Piłsudskiego,
 8. Kwietniewskiego,
 9. Wrocławska,
 10. Kolejowa,
 11. Plac Wolskiego,
 12. Łagiewnicka,
 13. Świętochłowicka,
 14. Św. Piotra,
 15. Tulipanów.

 

Po trasie wyścigu w wymienionych godzinach nie będą kursowały pojazdy komunikacji miejskiej, poza linią tramwajową nr 38.

Po przejeździe kolarzy zamknięte odcinki ulic będą sukcesywnie otwierane. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu przez kilkadziesiąt minut od momentu przejazdu kolumny wyścigu.

Dziś otwarte: 9:00-21:00
Jutro otwarte: 9:00-21:00