10 lat Agory!

15 listopad 2020 roku Agora Bytom kończy 10 lat. Dziś trudno sobie wyobrazić Bytom bez niej. Jest miejscem zakupów, spotkań, rozrywki i ciekawych inicjatyw dla mieszkańców. Za to ją uwielbiamy!

Otwarcie Agory Bytom zapamiętano jako wielkie wydarzenie. Takiego miejsca w mieście jeszcze nie było. Wielu bytomian szybko polubiło nową galerię, bo zaoferowała mieszkańcom więcej niż zakupy. Agora Bytom jest nie tylko miejscem zakupów, ale też spotkań i ciekawych wydarzeń skierowanych do mieszkańców. Jesteśmy dumni z tego, że bytomianie spędzają u nas czas na wiele sposobów.

Dekada wyjątkowych wydarzeń
Przez 10 lat w Agorze Bytom wiele się działo. Spośród minionych wydarzeń warto w pierwszej kolejności wspomnieć dwie odsłony loterii Agora Szuka Lokatora, w których szczęśliwcy wygrali mieszkania, a także ubiegłoroczny koncert Roksany Węgiel, który przyciągnął prawdziwe tłumy. Na wyróżnienie zasługują cykliczne spotkania dla dzieci na Bajtel Placu w ramach Klubu Odkrywców, podczas których najmłodsi rozwijali artystyczny talent i odkrywali magiczną stronę nauki w atmosferze wspaniałej zabawy. W przeglądzie osiągnięć i sukcesów organizacyjnych nie może zabraknąć niemal 100 wystaw w Galerii na Poziomie, konkursu na ambasadora, jak również niedawno uruchomionej akcji wspierającej lokalne firmy działające w galerii – #KupujęwBytomiu. Nic więc dziwnego, że w ciągu dekady drzwi do Agory Bytom otworzyły się 60 milionów razy, a jej obroty w ciągu ostatnich 8 lat wzrosły o 70%! Te liczby robią wrażenie i świadczą o ogromnej popularności, jaką cieszy się największa galeria w mieście.

Agorę Bytom często odwiedzały także gwiazdy. Swój kunszt zaprezentowali mistrzowie kuchni: Mateusz Gessler, Kinga Paruzel i Daria Ładocha oraz znakomici wokaliści, m.in. Patrycja Markowska, Ewa Farna, Ewelina Lisowska, Cleo, Grzegorz Hyży, Mrozu, Dawid Kwiatkowski.

Zakupy, jedzenie, rozrywka, kultura
Teoretycznie jest galerią handlową, lecz bardziej pasuje do niej określenie „multigaleria”. Oczywiście najważniejsza jest bogata oferta – w Agorze znajduje się ok. 130 punktów handlowych i usługowych, które umożliwiają kompleksowe zakupy w jednym miejscu. Nie brakuje znanych w całej Polsce marek, a uzupełnieniem są lokalne firmy, które dobrze wpisują się w potrzeby bytomian.
Równie chętnie odwiedzana jest strefa gastronomiczna, w której znajduje się kilkanaście restauracji, kawiarni i cukierni m.in. Bistro Do Syta, Carte d’Or Cafe, Guty, Grycan, Gurin Sushi, Karmello, Niezły Kocioł i Tchibo.
Oprócz zakupów i gastronomii Agora Bytom daje bytomianom wiele innych możliwości. Po pierwsze: rozrywka i sport. Wystarczy wymienić kino Cinema City, Calypso Fitness Club i klub Pin-Up! z imprezami tanecznymi, bilardem i kręglami. A jest przecież jeszcze ścianka wspinaczkowa City Climb, szkoła tańca K&S, plac zabaw dla dzieci Bajtel Plac i Laserhouse do gry w laser tag.

Dziękujemy Wam za wspólne 10 lat! Liczymy na więcej! 

Dziś otwarte: 9:00-21:00
Jutro otwarte: 9:00-21:00