W lustrze codzienności

Wydarzenie

Zobacz pełne naturalności i spontaniczności zdjęcia Janusza Cedrowicza

Takich zdjęć nie zobaczycie na perfekcyjnych pocztówkach czy w idealnych przewodnikach. Są odzwierciedleniem codzienności – bawią, poruszają, zmuszają do refleksji. Od 7 lutego prace Janusza Cedrowicza będzie można zobaczyć w naszej Galerii na Poziomie. Wstęp wolny.

Janusz Cedrowicz dokumentuje sceny z życia w jego najróżniejszych aspektach – dziecięcą radość z zabawy, emocjonujące wyścigi, ludzkie pasje. Wspólnym mianownikiem jego zdjęć jest naturalność, spontaniczność, brak „ustawek”.

Od 7 lutego do 6 marca 2018 roku odwiedzający ekspozycję w Agorze Bytom zobaczą 20 prac artysty. Wśród nich znajdują się prawdziwe perełki, które wyróżniono w ważnych konkursach fotograficznych, takich jak „Chorzów z radością” czy „Chorzów wprawia w ruch”, organizowanych w ramach Śląskiego Festiwalu Fotografii.

Artysta wykonał również sesję zdjęciową, z której materiał został wykorzystany przy produkcji płyty z muzyką Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu prof. Elżbiety Grodzkiej-Łopuszyńskiej (sopran) oraz prof. Juliana Gembalskiego (organy). Jest także autorem dokumentacji fotograficznej, prezentującej zasoby Muzeum Organów Śląskich, które działa przy Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

W lustrze codzienności – wystawa zdjęć Janusza Cedrowicza
7 lutego – 6 marca 2018 r.
Agora Bytom – Galeria na Poziomie, poziom +3
Wstęp wolny – zapraszamy!

W lustrze codzienności