Realizm niecodzienny

Wydarzenie

Zobacz zachwycające zdjęcia Radosława Kaźmierczaka przedstawiające Śląsk i Ślązaków

Radosław Kaźmierczak w mistrzowski sposób utrwala ulotne momenty, opowiadając o współczesnym świecie. Do końca marca jego zdjęcia można oglądać w naszej Galerii na Poziomie. Wstęp wolny.

Autor fotografii, 33-letni mieszkaniec Tychów, mówi o sobie, że jest wychowankiem dwóch epok – analogowej i cyfrowej. Pierwsze zdjęcia zrobił jeszcze w podstawówce aparatem Smiena podarowanym przez tatę, również fotografa. Świadomość, że może nimi opowiadać historie, pojawiła się dopiero w liceum. Zawodowe szlify zdobywał, pracując dla prasy – „Dziennika Zachodniego” i „Gazety Wyborczej”. Obecnie jest studentem II roku w Instytucie Fotografii Twórczej w czeskiej Opawie. Równolegle realizuje się jako „kronikarz codzienności” i zajmuje się fotografią portretową.

Radosława Kaźmierczaka ciekawi górnośląska rzeczywistość – nie tylko archeologia regionu, rozwój śląskich miast i zmieniające się pejzaże, ale również samotność mieszkańców, ich emocje, nadzieje i lęki. Fotograf od wielu lat współpracuje z agencjami reklamowymi, ośrodkami kultury, urzędami miast, między innymi z Urzędem Marszałkowskim, Muzeum Śląskim czy instytucją Katowice Miasto Ogrodów. Dokumentował festiwale Tauron Nowa Muzyka czy Kraków Live. Jest laureatem licznych konkursów, między innymi Śląskiej Fotografii Prasowej i BZ WBK Press Photo w kategoriach „Kultura i Sztuka” oraz „Sport”.

Niezwykłe zdjęcia z 12-letniej twórczości Radosława Kaźmierczaka można oglądać w Galerii na Poziomie od 7 do 31 marca. 

„Realizm niecodzienny” - wystawa zdjęć Radosława Kaźmierczaka
7-31 marca 2018 r.
Galeria na Poziomie, poziom +3
Wstęp wolny – zapraszamy!

Realizm niecodzienny