Fotografii psów odmian kilka

Wydarzenie

Pochodząca z Rudy Śląskiej artystka połączyła pasję fotografa z miłością do zwierząt. Wykonuje zachwycające portrety psów w bajecznym otoczeniu, opowiadając o przyjaźni czworonogów i człowieka. W czerwcu można je zobaczyć w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom.

Alicja Zmysłowska to 21-letnia studentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim, która swoją dziewięcioletnią pasję do fotografii łączy z miłością do psów, zwłaszcza swoich własnych - Kiary oraz Ciri. Jej zdjęcia charakteryzują się niepowtarzalną atmosferą. Wydają się oderwane od rzeczywistości. Autorka przed każdą sesją stawia sobie za cel uchwycenie świata, którego na co dzień nie jesteśmy w stanie dostrzec.

- Dzięki fotografii mogę umieścić psy w swoim własnym, wykreowanym świecie. Mogę pokazać coś, czego normalnie nie jest w stanie zobaczyć nikt inny. Główną inspiracją są psy, ale ważne są także miejsca, dlatego chętnie podróżuję. Zawsze staram się wybrać coś wyjątkowego, w magicznym, baśniowym klimacie. Kiedy są odpowiednie warunki, pomysły przychodzą same – mówi Alicja Zmysłowska.

Fotografie podkreślają charakter i różnorodność zwierząt. Autorka przyznaje, że kluczowy jest dobry kontakt z czworonożnym modelem i jego swoboda na sesji. To przekłada się na radość – zarówno dla niej, jak i psa. - Nie ma tu miejsca na żaden przymus czy nerwy. Dobra relacja ze zwierzakiem podczas zdjęć przekłada się na to, jak się zaprezentuje, a to z kolei jest kluczowe w uzyskaniu zamierzonego efektu – dodaje.

Baśniowe zdjęcia Alicji Zmysłowskiej można zobaczyć w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom. Zbiór obejmuje zdjęcia z kilku lat twórczości artystki, w tym najnowsze, z wyprawy na Alaskę.

 

Wystawa „Fotografii psów odmian kilka”

1 czerwca – 1 lipca

Galeria na Poziomie

 

Fotografii psów odmian kilka